Золота галицька провінція: Требухівський костел при дорозі


Є суттєві переваги подорожувати галицькими просторами автівкою. Найголовніша — можна зупинитись і оглянути пам’ятку, що впала в око. Їдучи маршруткою цього собі не дозволиш.

Недавно подорожував з приятелями з Бучача. Одразу за містом, в селі Требухівці, водій раптово натиснув на гальма. Об этом сообщает fancy-journal.in.ua со ссылкой на СМИ.

- Подивіться яка краса! — сплеснув руками.

Вийшли з машини й в усій красі побачили костел Матері Божої Неустанної Помочі. Він мені чомусь нагадав англійські, або ірландські храми. Надзвичайно гармонійна і стильна будівля — з контрфорсами та високою сиґнатуркою на даху.

Будувався костел довго — з 1904-го по 1923-й рік. Щоправда над порталом викарбувана цифра 1936.

езважаючи на воєнні лихоліття, часи безбожжя, коли храм хотіли перетворити в спортзал (крім іншого за совітів в костелі було зерносховище, а потім гараж) — він пречудово зберігся. Цікаво, що головна ікона храму увесь час, коли він не діяв, зберігалася в будинку жительки села Марії Криськів.

У той день костел був вже зачинений і ми не змогли оцінити його інтер’єр. Проте зовні видно, що храм в доброму стані. Майже не порушена його автентичність. Але помітив, що старі вікна уже міняють на металопластикові... Це трохи зіпсувало настрій від споглядання цієї архітектурної перлини.

Богдан Волошин, Локальна історія


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/zolota_galytska_provintsiya_trebuhivskyy_kostel_pry_dorozi_329971.html”

Поделитесь, и будет Вам счастье!
Другие материалы в этой категории: Вінницька мажорка Давиденко рветься до влади! »

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 53 канал Полтава - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top